Jedyną formą jaką, posiadają przysłówki, jest forma stopnia. Przysłówki stopnia wyższego tworzymy przez dodanie sufiksu ‘-er’. Widzimy więc, że reguła jest podobna do tej, którą stosowaliśmy przy stopniowaniu przymiotników. Przykłady stopniowania przysłówków widzimy poniżej:
Fast - Faster
Low - Lower
Deep - Deeper
Należy jednak pamiętać, że jest to reguła, która znajdzie zastosowanie jedynie w przypadku przysłówków składających się tylko z jednej sylaby. W wypadku przysłówków składających się z więcej niż jednej sylaby formę wyższą stworzymy poprzez wstawienie przed przysłówke słowa ‘more’, tak jak ma to miejsce w przedstawionych poniżej przykładach:
Clever - More clever
Frequently - More frequently
Honestly - More honestly
Ważne jest też aby pamiętać o wyjątkach, które pojawiają się w odmianie przysłówków. Niektóre z tych przykładów przedstawiono poniżej:
'well' zmienia się w 'better'
'badly' zmienia się w 'worse'
'little' zmienia się w 'less'
‘much’ zmienia się w ‘more’
Reguła tworzenia stopnia najwyższego przysłówka podobnie jak w wypadku stopnia wyższego, jest zbliżona do reguły stosowanej przy przymiotnikach. Tworząc stopień najwyższy przysłówka jednosylabowego dodajemy sufiks ‘-est’, tak jak ma to miejsce w przedstawionych poniżej przykładach:
Fast - Fastest
Low - Lowest
Deep - Deepest
W wypadku przysłówków wielosylabowych stworzymy stopień najwyższy już nie za pomocą końcówki ‘-est’, ale przez wstawienie przed przysłówkiem wyrazu ‘most’, tak jak ma to miejsce na przedstawionych poniżej przykładach:
More clever - Most clever
More frequently - Most frequently
More honestly - Most honestly
Również w wypadku tworzenia stopnia najwyższego musimy pamiętać o wyjątkach, które odmieniają się nieregularnie:
'better' zmienia się w ‘best’
'worse' zmienia się w ‘worst’
'less' zmienia się w ‘least’
‘more’ zmienia się w ‘most’